محل تبلیغات شما

اگر هر روز آگهی های جذب مدرس زبان را نگاه کنید می بینید که حتا آموزشگاه های معروف تهران که دارای شعبه های متعدد هستند مدام در پی جذب مدرس زبان انگلیسی و زبانهای دیگر هستند. اما چرا؟

امروز می خواهم به نحوه کار یکی از آموزشگاه های معروف تهران بپردازم.

در ابتدای کارپس از درخواست کار از طریق شعبه مورد نظر، شما باید آزمون ورودی بدهید که سه سال پیش من شرکت کردم ده هزار تومن بود و پس از آن یک مصاحبه حضوری و در پایان یک دمو از درسی که برای شما مشخص می کنند. پس از پذیرش قراردادی به شما می دهند که شما حق ندارد یک نسخه از آن را داشته باشید (خلاف قانون کار) و مجموعه قوانینی را برای شما نوشته اند که کاملا به سود آموزشگاه است.

نحوه کلاس دهی بسته به تعداد زبان آموزان دارد و ممکن است شما کلاسی در ساعت 14 بگیرید و تا ساعت 19 کلاس دیگری نداشته باشید و اگر خانه شما نزدیک نباشد بسیار سخت و طاقت فرسا می شود.

دستمزد معلمان به عنوان اصلی ترین نیروی انسانی آموزشگاه در پایین ترین حد ممکن است. سه سال پیش برای من 12000 تومن بود و یادم هست از یکی از شاگردان خصوصی ام در آموزشگاه پرسیدم که برای هر جلسه چقدر پرداخت کرده و گفت 80000 تومن (این را برای برخی ها تعریف کردم و انگشت به دهان ماندند). البته به ازای هر 600 ساعت می توانید درخواست افزایش حقوق کنید که در صورت موافقت هزار تومن به شما بیشتر به ازای هر جلسه داده می شود.

اما نحوه پرداخت چگونه است؟

معمولا در آخرهر ماه یک روز امضای حقوق است که معلمان باید بروند امضا بدهند که حقوق خود را دریافت کرده اند (قبل از پرداخت پول به آنها) اما بگذارید بیشتر برایتان توضیح بدهم. برای مثال شما شاگرد خصوصی دارید و به ازای هر 14 جلسه به شما حقوق پرداخت می شود. فرض کنید شما میانه ماه خرداد شاگردی را پذیرفتید و دو جلسه در هفته باید آموزش بدهید در بهترین حالت شما باید آخر تیرماه حقوق خود را بگیرید ولی معمولا چنین اتفاقی نمی افتد به علت اینکه شاگردان گاهی کلاس خود را کنسل می کنند و برای من اتفاق افتاده است که به علت یک جلسه کنسلی حقوقم را یه ماه دیرتر دریافت کردم. بیشترین زمانی که  از شروع کلاس تا دریافت حقوق داشتم سه ماه بوده است.

معلمان بیمه ندارند و چون بیشتر آنها پس از ساعت اداری به آموزشگاه می آیند از چشم ماموران بیمه دور مانده اند و نظارتی بر این موضوع نیست و آموزشگاه ها یکی از بزرگترین گروه هایی هستند که فرار مالیاتی و بیمه ای دارند. اگر آموزشگاه بخواهد شما را بیمه کند شرایط سختی دارد و باید ساعت مشخصی را در سه ماه پر کنید که اگر کسی بخواهد این کار را بکند معمولا تعداد کلاسهایش را کمتر می کنند تا به این حد نصاب نرسد و کلاس ها را به معلمان دیگر می دهند.

موارد بالا از جمله حقایقی است که در کشور ما اتفاق می افتد و یکی از دلایلی که می بینید آموزشگاه های زبان مانند قارچ رشد کرده اند دستمزد تقریبا هیچ معلمان و فرار مالیاتی و بیمه ای است که سود بسیار سرشاری دارد و یکی از پر بازده ترین فعالیت ها در ایران است.

بگذارید بهتر بگویم تا زمانی که معلمان آموزش و پرورش و معلمان رشته های دیگر از حقوق کافی برخوردار نباشند جامعه شما در همین سطح پایینی که دست و پا می زند دست و پا خواهد زد و مرد. انتظار پس رفت فرهنگی و هر چه بیشتر به قهقرا رفتن را داشته باشید.

اگر از آموزشگاه های دیگر خبر دارید می توانید برام بنویسید.

به یک مدرس زبان انگلیسی نیازمندیم (نحوه کار آموزشگاه های زبان)

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

چرا همه چیز ناگهان گران شد

آموزشگاه ,های ,معلمان ,حقوق ,زبان ,یک ,یکی از ,آموزشگاه های ,است که ,می کنند ,خود را

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها